KÖRTING

1871 yılında kurulan Körting  vakum mühendisliği ürünleri ve çevre teknolojisi konusunda lider bir üretici olarak kendini kanıtlamıştır. Ejektör/vakum teknolojisi ve atık gaz temizleme/çevre teknolojisi segmentlerinde özelleştirilmiş çözümler sunar ve uygular.

Tekstil terbiye tesislerindeki kullanılan kostiğin geri kazanımı konusunda  1956 yılından günümüze kadar Dünya genelinde  200’den fazla Kostik Gerikazanım Tesisi ( CRP)  kurmuş konusunda lider firmadır.

KOSTİK GERİ KAZANIM TESİSİ

Sürdürülebilirlik ve Uygun Maliyet

Körting Kostik Geri Kazanım Tesisleri (CRP), merserizasyon sürecinde sürdürülebilirliği sağlar.

Pamuklu kumaşlara yapılan Merserizasyon prosesi sonrasında büyük miktarlarda zayıf kostik ortaya çıkar. Neredeyse bu zayıf kostiğin tamamına yakını  Körting gerikazanım tesisleri tarafından geri kazanılabilir ve yeniden kullanılabilir. Bu tesisler sayesinde sayesinde çevremizi korumakla beraber proses maliyetlerinde de büyük düşüşler sağlanır. Yılda bir milyon Euro ve daha fazla tasarruf (tesisin büyüklüğüne bağlı olarak) kolayca mümkündür. Körting CRP'nin yatırım maliyetinin geri ödeme süresi genellikle sadece birkaç ay ile en fazla bir yıldır. Körting teknolojisi sayesinde merserizasyon işletme maliyetlerini kalıcı olarak düşürmeye olanak sağlar.

Körting Kostik Geri Kazanım Tesisleri (CRP) sadece  kasar işlemi görmüş kumaşlarla sınırlı değildir, aynı zamanda ipliği boyalı ve denim kumaşlarda da kullanılabilir.

Önemli  avantajları:

• Hızlı geri ödeme süresi

• Sürdürülebilir ve dünya dostu bir merserizasyon süreci

• Üretilen kostik sodanın neredeyse tamamen geri kazanılması

• Yüksek enerji verimliliği

• Uzun süreli deneyim: 1956'dan beri dünya çapında 200'den fazla Körting tesisi kuruldu.

 

Körting Broşür

KOSTİK GERİ KAZANIM TESİSİ
Mom Tekstil